Побічне користування

egevika f7

Згідно статті 1 Лісового кодексу України – ліси України  є  її національним багатством і за своїм призначенням  та  місцерозташуванням виконують переважно  водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі,  рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є  джерелом для задоволення потреб суспільства в  лісових ресурсах.

Стаття 6 Лісового кодексу України каже – лісовими  ресурсами є деревні, технічні, лікарські та інші  продукти  лісу, що використовуються для задоволення  потреб населення і виробництва та відтворюються у  процесі формування лісових природних комплексів.

У статті 66 ЛКУ (Загальне використання лісових ресурсів) вказано, що громадяни мають право в лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності вільно перебувати, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав’яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо.

Згідно п.2 «Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 року № 449, заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (включаючи спеціально створені для цього насадження) для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання, провадяться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка і тільки у межах відведених земельних ділянок лісового фонду.

Спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів проводиться відповідно до статтей 72, 73 Лісового кодексу України.

До побічних лісових користувань належать: заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, розміщення пасік, заготівля сіна, випасання худоби.

До другорядних лісових матеріалів відноситься: заготівля живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені та деревних соків.

Лісовий квиток – єдиний дозвільний документ в Україні, який надає право лісогосподарським підприємствам, а також приватним компаніям, проводити промислову заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України.

Для власних потреб громадяни можуть заготовляти вищевказані лісові продукти безкоштовно, але лише за винятком березового соку та новорічних ялинок, заготівля яких як для власних потреб, так і для промисловості проводиться з обов'язковою випискою Лісового квитка.

Підприємцям для отримання лісового квитка на заготівлю березового соку, дикорослих грибів, ягід, горіхів, лікарських рослин тощо, необхідно звернутись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку.

Отримані кошти від сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів спрямовуються на рахунки місцевих рад та рахунки лісогосподарських підприємств. Розміри такої рентної плати на 2019 і наступні роки затверджені рішенням Львівської обласної ради від 25.04.2017 року №427.

КОНТАКТИ

вул. Замкова 10а
смт. Олесько, Буського р-ну
Львівської обл., 
80533
Тел.: (03264) 2-51-43
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

КАРТА