Обережно! Борщівник!

борщЗ початком літа люди потерпають від борщівника Сосновського. Це рослина, яка спричиняє сильні опіки та алергію. Свого часу її спеціально завезли, а зараз не знають, як винищити. Лікарі говорять про наплив постраждалих, а екологи взагалі б’ють на сполох: ця рослина витісняє аборигенні рослини й загрожує розростися по всій Україні.

Ще кілька років тому про цю рослину не знали. А тепер узбережжя річок, узбіччя доріг усіяні квіткою заввишки з три метри з великим лататим листям та подекуди метровими в діаметрі біло-жовтими суцвіттями. Це борщівник.

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) - багаторічна рослина родини зонтичних (Apiaceae). Стебло високе порожнисте 3-5 м висоти, товщина стебла - до 10 см. Витримує приморозки до 6-8 ºС, а взимку до мінус 20-25 ºС. У ґрунті насіння борщівника може зберігати життєздатність 3-5, іноді 10-15 років. Зелена маса борщівника містить фурокумарин, який під впливом сонячної енергії спричиняє дуже сильні опіки відкритим частинам тіла.

Екологи кажуть, ця рослина дуже швидкими темпами розповсюджується, її важко винищити, і це загрожує суттєвою небезпекою для людей у майбутньому. Борщівник потрапив до України в 50-х роках минулого століття з Росії, рослину розглядали як перспективну культуру для сільського господарства, нею мали годувати худобу. Очікуваного результату дослідження не дало, натомість залишилася проблема.

Найдієвіші заходи боротьби проти борщівника Сосновського досягаються при поєднанні агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби, які повинні здійснюватися протягом 5-6 років.

КОНТАКТИ

вул. Замкова 10а
смт. Олесько, Буського р-ну
Львівської обл., 
80533
Тел.: (03264) 2-51-43
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

КАРТА